I en verden fuld af ufred og usikkerhed har vi brug for at grine sammen – mere end nogensinde.
DON GNU skabte 90-års fødselsdagen på Odsherred Teater der i to sæsoner kørte for fulde huse. Nu er de tilbage med en forestilling fuld af slapstick, fysiske gags og hjertevarm humor.
Gøg og Gokke havde et livslangt makkerskab – et partnerskab og venskab der havde sine udfordringer, men som holdt gennem både gode og dårlige tider – gennem tykt og tyndt.
Vi dykker ned i deres stumfilmskartotek og byder på en ny fortolkning af de mange sketches og forviklinger.
Gøg og Gokkes uforlignelige slapstick-sketches kombineret med DON GNUS ekvilibristiske akrobat dans er et match ”made in heaven”.
Varighed: ca. 1 time og 20 min. Forestillingen er uden pause.
SPISNING! Husk at du kan bestille dejlig mad frem til tre dage før forestillingen (kun hverdage). Når du har valgt dine billetter, vil du få mulighed for at tilkøbe mad.




















